obálka: Život Ducha

Život Ducha (2022)

Autor: Franco Nardin, František papež
Vydavateľstvo: V.I.A.C.
Bežná cena knihy: 11,25 €
Naša cena: 10,69 
  (zľava 5 %)

máme posledný kus, posielame do 24 hodín


Informácie o knihe

Ak chcem naozaj porozumieť človeku, tomu, čím žije, dôvodom jeho konania, je dôležité s ním vstúpiť do osobného dialógu. Rozprávať s ním, ale ešte viac nechať ho rozprávať a sústredene počúvať. Počuť naozaj to, čo hovorí, a nie to, čo si myslím, že hovorí.

Táto kniha nesie toto pozvanie vo vzťahu k pápežovi, ktorý je pre mnohých iný, možno niekedy až kontroverzný

Kniha však nie je vedeckou prácou o pápežovi, ani neponúka odbornú teologickú analýzu jeho vyjadrení a pontifikátu, ale odhaľuje obraz, ktorý v jeho službe Cirkvi a svetu maľuje medzi nami sám Boh. Pontifikát Svätého Otca Františka uprostred krízy, ktorú dnes ako ľudstvo žijeme, je naozaj prorockým činom Ducha volajúcim k nám, je záchrannou akciou Spasiteľa, ktorý aj dnes hľadá tých, čo sa stratili. A my nie sme len diváci, sme v centre tohto diania.

Kniha obsahuje pasáže z dokumentov a prejavov pápeža Františka, z ktorých vychádza teologická a antropologická myšlienka zameraná na spiritualitu srdca. Ak sa totiž nemení srdce, všetko zostáva po starom a je zbytočné meniť mnohé vonkajšie štruktúry. Čo konkrétne premena srdca znamená pre súčasného pápeža, že to nie je len teoretický termín, aké kroky sme Bohom pozvaní urobiť, aby sa naše srdce zmenilo, to môže nájsť na stránkach tejto knihy každý, kto ju vezme a bude pozorne čítať. Čítať tak, ako to radí on sám, že slovo prejde od hlavy, cez srdce, po ruky.

Nie je to kniha typu lacných receptov na šťastný život, on sám nie je lacným rečníkom, ktorý sa potrebuje zapáčiť svojmu publiku.Podrobnosti

  • Počet strán: 275
  • Väzba: brožovaná
  • Rok vydania: 2022
  • Jazyk: slovenský
  • EAN: 9788097229481