obálka: Okamih cechu Hubertovho

Okamih cechu Hubertovho (2018)

Autor: Bodnárik Jaroslav
Vydavateľstvo: VKÚ a.s, Harmanec
Bežná cena knihy: 24,99 €
Naša cena: 23,74 
  (zľava 5 %)

posielame do 3-21 dní v závislosti od dostupnosti u dodávateľa


Informácie o knihe

Unikátna kniha, ktorá vám prostredníctvom jedinečných fotografií priblíži slovenské poľovníctvo, jeho tradície, kultúru a etiku. Vnímajte ho ako životné poslanie tých, ktorí ho hrdo, dobrovoľne a s láskou k prírode i zveri celoživotne vykonávajú, a nie ako rozmar tých, ktorí ho považujú za príležitostné rozptýlenie.

Slovenské poľovníctvo je súčasťou kultúrneho dedičstva národa, prostriedkom tvorby a ochrany prírodného prostredia a významným nástrojom rozvoja vidieka.

Pre zachovanie moderného poľovníctva, ktorého skutočný význam a poslanie je dnes často konfrontované s vyhranenými názormi environmentálnych filozofov, je nesmierne dôležité, aby bolo zvečnené v čase, na historicky nespochybniteľných, a pre laickú verejnosť zrozumiteľných princípoch.

Lov zveri je takmer taký starý ako ľudstvo samo. Už v pradávnych časoch sa lovci spájali do skupín, aby ľahšie, a s väčšou istotou lovili.

Až neskôr, s vývinom loveckej morálky, a súboru určitých pravidiel, sa začali vytvárať poľovnícke spolky, aby tak efektívnejšie chránili zver i svoje záujmy. Dávno sú preč doby, keď bol lov nevyhnutnou obživou ľudí alebo len zábavou. Prvé spolky niesli vo svojich myšlienkach cieľavedomé hospodárenie so zverou, jej chov, ochranu i lov podľa určitých zásad. Dnešní ozajstní poľovníci sa líšia od obyčajných lovcov práve tým, že si ctia tradície, dodržujú zvyky, ale hlavne odkaz svätého Huberta, patróna poľovníkov, a to: Zver najskôr chrániť, starať sa o ňu a až tak ju loviť.

Je preto nevyhnutné dodať, že poľovníctvo má spájať a nie rozdeľovať ľudí. Tak ako živočíchy a rastliny patria k sebe, tak aj poľovníci žijú v spoločnej harmónii s prírodou.

Veď čo by sme chceli viac, máme krásnu zelenú planétu, tak si ju spoločne pestujme a chráňme.

Slovensko je jedným z posledných ostrovov európskej divočiny.

V knihe Okamih cechu Hubertovho nájdete:

vyše 150 úchvatných fotografií nádhernej slovenskej prírody a jej prirodzených obyvateľov pravdivé informácie o ochrane prírody a práci poľovníkov informácie pre poľovníkov no nielen pre nich iný pohľad na poľovníctvo, tradície aj súčasnosť kniha je v slovenskej a anglickej mutácii je vhodná ako hodnotný darček, prezentačný predmet, prípadne učebná pomôckaPodrobnosti

  • Počet strán: 212
  • Formát: 250 × 170 mm
  • Väzba: pevná
  • ISBN: 978-80-8144-175-2
  • Rok vydania: 2018
  • Jazyk: anglický, slovenský
  • EAN: 9788081441752