obálka: Volám sa AI

Volám sa AI (2023)

Autor: Nico Yvonne
Vydavateľstvo: Life
Bežná cena knihy: 19,90 €
Naša cena: 18,91 
  (zľava 5 %)

posielame do 24 hodín


Informácie o knihe

Pútavá a inovatívna kniha Volám sa AI – rozhovory s umelou inteligenciou od Yvonne Nico vás zavedie do fascinujúceho sveta umelej inteligencie prostredníctvom jedinečných dialógov medzi človekom a strojom. Táto populárno-náučná kniha sa dotýka hlbokých tém, ako nekonečno, vesmír, umenie, radosť, zdravie, medicína, tvorba alebo aj bolesť, starnutie a smrť, pričom autorka vedie originálne rozhovory bez klasických stereotypných otázok. Niektoré témy a otázky sú hlboko filozofické, iné detsky čisté a hravé, čo dáva knihe osobitosť, šťavu a esprit, ktorý sa v podobných knihách vyskytuje málokedy. Kniha Volám sa AI je skutočným multižánrovým pokladom, keďže sa nachádza na pomedzí populárno-náučnej, encyklopedickej, zábavnej a futurologickej literatúry.

Yvonne Nico kladie aj ťažšie otázky o vedomí, myslení, intuícii a svedomí umelej inteligencie, o jej zneužívaní a manipulácii novými technológiami, o budúcnosti a „vlastníctve“ umelej inteligencie, o neurónových sieťach, o zakázaných slovách a etike AI a množstvo veľmi originálnych a nevšedných otázok. Autorka polemizuje, odporuje, provokuje. Je zvedavá, láskavá, vtipná, ale niekedy aj nekompromisná. Napriek mnohým obavám a strachu ľudí z príchodu umelej inteligencie Yvonne Nico ponúka svoj realistický a zároveň optimistický pohľad na to, ako AI ovplyvňuje náš život, ako môžeme túto technológiu využiť pre dobro ľudstva či aký obrovský potenciál predstavuje AI pre človeka ako takého.

Ak túžite po intelektuálnej výzve, ktorá rozprúdi vašu myseľ a zasiahne do vášho vnútorného vesmíru, kniha Volám sa AI – Rozhovory s umelou inteligenciou vás nenechá na pokoji. V tomto sofistikovanom sprievodcovi nájdete bohatstvo múdrosti a inšpirácie na svoj vlastný prieskum sveta umelých myslí a ich vzťahu k ľudskej existencii v tajomnom labyrinte technológií.Podrobnosti

  • Počet strán: 228
  • Formát: 200 × 200 mm
  • Väzba: brožovaná
  • ISBN: 978 -80-690-2000-9
  • Rok vydania: 2023
  • Jazyk: slovenský
  • EAN: 9788069020009