obálka: Môj zelený pes

Môj zelený pes (2023)

Autor: Kathrin Hartmann
Vydavateľstvo: Premedia
Bežná cena knihy: 14,95 €
Naša cena: 14,20 
  (zľava 5 %)

posielame do 24 hodín


Informácie o knihe

Kathrin Hartmannová prináša v tejto knihe poznatky, ktoré bežné knihy o psoch neponúkajú. Začína novými zisteniami o výžive a kriticky spochybňuje mýty, ako je napríklad strava BARF, namiesto ktorej navrhuje oveľa ekologickejšiu alternatívu. Pokračuje kritikou pochybných metód chovu a kon¬čí otázkou, ako by sa mali psy vychovávať. Ako je známe, pes je potomkom vlka, ale to nemôže ospravedlniť bežné au¬toritatívne výchovné metódy.

Autorka do svojej pútavej a živo napísanej knihy zapracovala vlastné skúsenosti, zážitky zo psích výbehov, z výcviku, ale aj z ciest do Rumunska a Grécka, kde prišla na koreň biede mno¬hých pouličných psov. Venuje sa zvieratám z množiarní a útulkov, ktoré si so sebou nesú mnohé traumy aj zdravotné problémy.

Kniha rozpráva aj o tom, aký obohacujúci môže byť život so psom. A hľadá odpovede na otázky, ktoré si kladie čoraz viac majiteľov psov: Aké miesto v našej spoločnosti venujeme tvorovi, ktorý je našou spriaznenou dušou? Ako môže náš spoločný život so psami zlepšiť vzťah medzi ľuďmi a zvieratami? Čo sa môžeme naučiť od psov v súvislosti s dobrým sociálnym a solidárnym spolunažívaním? Inými slovami: ako sa dá so psom zachrániť svet?

Recenzie „Kniha ukazuje, ako môže vyzerať spravodlivý a ekologicky zodpovedný život so psom. Autorke sa to darí podmanivým štýlom písania.“Podrobnosti

  • Počet strán: 192
  • Formát: 150 × 230 mm
  • Väzba: pevná
  • Rok vydania: 2023
  • Jazyk: slovenský
  • EAN: 9788082421821