obálka: Tréning pamäte (nielen) pre seniorov

Tréning pamäte (nielen) pre seniorov (2023)

Autor: Pavlíková Jana
Vydavateľstvo: Petit Press
Bežná cena knihy: 2,50 €
Naša cena: 2,38 
  (zľava 5 %)

posielame do 24 hodín


Informácie o knihe

Tento pracovný zošit je určený všetkým, ktorí si chcú zlepšiť alebo zachovať duševnú kondíciu. Je známe, že pravidelný pohyb a cvičenie sú pre ľudské zdravie mimoriadne dôležité. Nezabúdajme však na to, že aj náš mozog potrebuje pravidelný tréning! Špeciálne zamerané úlohy podporia udržanie a rozvoj kognitívnych funkcií ako pamäť, logické myslenie, koncentrácia pozornosti, porozumenie reči, aktívna slovná zásoba či vyjadrovanie sa. Mozgový jogging v neskoršom veku je výborný spôsob, ako udržať svoj mozog činorodý, bystrý a rýchly pri riešení problémov, plánovaní, organizovaní či vyhodnocovaní rôznych životných situácií. Prispieva k tomu, aby ste boli aktívni a samostatní aj vo vyššom veku.

Pestrá zmes pracovných úloh, zábavných rébusov, obrázkových hádaniek, matematických úloh a hlavolamov nielen vzpružia vašu myseľ, ale prispievajú aj k dobrej nálade a zmysluplnému využitiu voľného času.

O autorkách Tréningu pamäti (nielen) pre seniorov: Tréning pamäti (nielen) pre seniorov autorsky pripravila psychologička Jana Pavlíková. Ako psychológ sa venuje témam duševného zdravia, osobnostným a vzťahovým problémom, otázkam profesijnej orientácie, poskytuje individuálnu a skupinovú psychologickú starostlivosť. Je autorkou básničiek a hádaniek v Čítanke pre 1. ročník ZŠ, autorkou veršovaných kníh pre deti, autorkou a ilustrátorkou logopedických básničiek poviedok a hier v logopedickom pracovnom zošite Hry s rečou. Je spoluautorkou edukačných pracovných zošitov zo série Hravá škôlka vytvorenej v súlade so Štátnym vzdelávacím programom pre predprimárne vzdelávanie, spoluautorkou tematicky zameraných pracovných zošitov pre deti predškolského veku a žiakov prvého stupňa zameraných na rozvoj kognitívnych funkcií a čítanie s porozumením. Autorsky sa podieľa na tvorbe detských časopisov.

Tréning pamäti (nielen) pre seniorov ilustrovala a graficky spracovala Terézia Pavlíková. Venuje sa štúdiu digitálneho marketingu na Univerzite Komenského v Bratislave. Má viacročné skúsenosti s grafickou tvorbou a ilustrovaním edukačných pracovných zošitov určených pre deti predprimárneho vzdelávania, žiakov prvého a druhého stupňa ZŠ zameraných na rozvoj kognitívnych funkcií a čítanie s porozumením. V zahraničí sa dlhodobo venovala seniorom po cievnych príhodách a seniorom v rôznych štádiách Alzheimerovej choroby. Pracovala na udržiavaní a zlepšovaní ich kognitívnych funkcií pomocou každodenných tréningových cvičení.Podrobnosti

  • Počet strán: 36
  • Formát: 184 × 263 mm
  • Váha: 48 g
  • Väzba: brožovaná
  • ISBN: 978-80-559-0950-9
  • Rok vydania: 2023
  • EAN: 9788055909509