obálka: Špinavé prádlo

Špinavé prádlo (2023)

Autor: Pink Richard
Vydavateľstvo: Aurora
Bežná cena knihy: 12,90 €
Naša cena: 12,26 
  (zľava 5 %)

máme posledný kus, posielame do 24 hodín


Informácie o knihe

Posilňujúci a vtipný sprievodca, ako sa zbaviť hanby a žiť plnohodnotný život s ADHD plus tipy pre blízkych, ako im pomôcť orientovať sa v tomto svete, od virálneho dua ADHD_Love.

Čo keby ste sa prestali hanbiť zato, že neustále meškáte alebo že sa tak veľmi sústredíte na nejakú úlohu, že zabudnete na všetko ostatné, čo musíte urobiť? Ako môžete ako partner, rodič alebo priateľ lepšie porozumieť spôsobu, akým sa váš neurodivergentný blízky pohybuje vo svete?

V knihe Špinavé prádlo vás životní partneri Rich Pink a Rox Emeryová bez zábran prevedú vzostupmi a pádmi života s ADHD. Každá kapitola sa začína bežným príznakom ADHD, ako sú napríklad impulzívnosť alebo problémy s financiami, a úprimným momentom z ich života, ktorý vám ukáže, ako spolu s týmto príznakom bojujú. Rox vám pripomenie, aby ste boli k sebe láskaví a mali sa radi takí, akí ste; Rich ponúka tipy, ako prejavovať súcit a úprimnosť namiesto unáhlených záverov. Či už ide o pomoc vášmu partnerovi s ADHD pri kontrole času pred stretnutím alebo o pripomenutie, aby ste si počas hodín strávených prílišným sústredením sa na nový projekt robili prestávky, Rox a Rich vám poskytnú nástroje na destigmatizáciu a normalizáciu života s ADHD.

Kniha Špinavé prádlo, plná zlomených sŕdc a humoru, je neoceniteľným zdrojom informácií pre neurodivergentných pacientov aj pre ľudí, ktorí ich milujú.

Ak máte ADHD alebo milujete niekoho, kto ju má, táto kniha zmení váš život a vaše vzťahy.

Pociťujete ochromujúcu hanbu, pretože bojujete s upratovaním, osobnou hygienou alebo dodržiavaním času? Cítite sa nepochopení blízkymi ľuďmi a zisťujete, že ich vaše správanie frustruje? Špinavé prádlo prináša nefiltrovaný pohľad do chaosu skutočného života s ADHD. Vďaka jednoduchým radám, ktoré skutočne fungujú, váš mozog premení nenávisť k sebe samému na sebaprijatie. Pomôže tiež vzdelávať partnerov, rodičov a priateľov, prejsť im od frustrácie k trpezlivosti, pochopeniu a láske.

Naučíte sa, ako: - prestať veriť, že ste od základu zlý, - prestať sa posudzovať podľa noriem neurotypického sveta, - komunikovať o svojich problémoch s tými, ktorí vás milujú, - podporiť niekoho s ADHD spôsobom, ktorý mu vyhovuje, - byť súcitný a neodsudzovať... a ešte oveľa viac.

Od manželského tímu, ktorý stojí za fenoménom sociálnych sietí @ADHD_Love, ktorého virálne videá boli videné viac ako 200 miliónkrát, prichádza odvážne, často poburujúco vtipné rozprávanie o živote, učení a dospievaní s ADHD. Manželia sa delia o stratégie, ktoré použili na potlačenie hanby, zlepšenie komunikácie a hľadanie šťastia v ich neurodivergentnej domácnosti.Podrobnosti

  • Počet strán: 144
  • Formát: 141 × 215 mm
  • Váha: 192 g
  • Väzba: brožovaná
  • ISBN: 978-80-8250-096-0
  • Rok vydania: 2023
  • EAN: 9788082500960