obálka: Dážďovníky

Dážďovníky (2023)

Autor: Aramburu Fernando
Vydavateľstvo: Inaque
Bežná cena knihy: 34,99 €
Naša cena: 33,24 
  (zľava 5 %)

máme posledný kus, posielame do 24 hodín


Informácie o knihe

Nový výnimočný román Fernanda Aramburu, ktorý nadväzuje na medzinárodný úspech románu Vlasť, je literárnou udalosťou roka.

„Skvelý román o ľudskosti, dôstojnosti a nádeji.“ Domingo Ródenas, Periódico

Toni, stredoškolský učiteľ filozofie nahnevaný na svet, sa rozhodne skoncovať so svojím životom: do roka a do dňa. Ostávajúci čas strávi vo svojom byte spolu so svojou fenkou Pepou a obklopený knihami, ktorých sa postupne zbavuje. A každý večer píše osobnú kroniku: drsnú, otvorenú a zároveň plnú humoru.

Dúfa, že sa mu v nej podarí odhaliť dôvody svojho radikálneho rozhodnutia, odkryť každú čiastočku svojej intimity, vyrozprávať svoju minulosť, ale aj mnohé každodenné problémy politicky zmietaného Španielska.

Spoznáme svet jeho rodičov, brata, ktorého nemôže vystáť, bývalej manželky Amalie, problémového syna Nikitu; ale aj jeho jediného blízkeho priateľa, sarkastického a bezprostredného Bociana. V panoptiku postáv sa nečakane objaví nenaplnený vzťah z mladosti.

V slede milostných a rodinných epizód Toni, starnúci muž odhodlaný nemilosrdne sa prehrabávať v troskách svojho vnútra, nečakane dostane nezabudnuteľnú životnú lekciu empatie a pochopenia.

Fernando Aramburu (1959) sa narodil v San Sebastiáne a je považovaný za jedného z najdôležitejších súčasných španielskych spisovateľov. Len za román Vlasť získal množstvo španielskych, baskických a medzinárodných ocenení. HBO v roku 2020 uviedlo jeho seriálovú adaptáciu.Podrobnosti

  • Počet strán: 624
  • Formát: 135 × 205 mm
  • Väzba: pevná
  • Rok vydania: 2023
  • Jazyk: slovenský
  • EAN: 9788082072436