obálka: Rovnováha

Rovnováha (2024)

Vybudujte si zdravý vzťah k jedlu a k svojmu telu

Autor: Agata Glyda
Vydavateľstvo: Motýľ
Bežná cena knihy: 19,90 €
Naša cena: 16,92 
  (zľava 15 %)

posielame do 24 hodín


Informácie o knihe

Žijeme v kultúre diétovania. Aký to má na nás vplyv? Kde sa berú naše problémy s jedlom a ako si s nimi máme poradiť? Ako rozumieť signálom nášho tela a odlišovať fyziologické signály od emocionálnych?

Vzťah k jedlu je dnes problematickou témou väčšiny žien. Neustále porovnávanie, potreba vyzerať dokonalo a mať vždy pod kontrolou vlastné stravovanie vytvára tlak nielen na telo, ale aj na psychiku. Ako sa naučiť vnímať svoje telo pozitívne pri všetkých tých vysokých očakávaniach? Táto kniha empaticky a s ľahkosťou odpovedá na tieto a mnohé ďalšie otázky, ktoré pomôžu nadobudnúť spokojnosť s vlastným telom a so sebou samým. Budete mať pocit, že sa rozprávate s blízkou kamarátkou, ktorá vám rozumie, bez výčitiek a odsudzovania. Kniha je ideálna pre každú ženu, ktorá sa chce konečne naučiť mať sa rada a cítiť sa skvelo.

„Čítanie knihy od Agaty Głydy je láskavé. Láskavé presne v takej miere, akú ľudia, ktorí vedú súboj so svojím telom a stravovaním, úpenlivo potrebujú. Rovnováha je realistickým a veľmi zrozumiteľne napísaným sprievodcom na ceste k akceptácii seba samého. Lebo práve s tým, ako dôverujeme svojmu telu, súvisí aj náš vzťah s jedlom a schopnosť vystúpiť z kolobehu diét, hladovania a priberania. Ako píše sama autorka, nebude to posledná príručka, ktorú budete v živote potrebovať – a to je dobre, lebo vám dáva priestor posunúť sa vo svojom živote ďalej. Možno vďaka nej získate odvahu vyhľadať odbornú pomoc. Som si však istá, že po jej prečítaní sa na seba budete pozerať trošku inak. Súcitnejšie.“

Valentína Sedileková, zakladateľka projektu Chuť žiť pre pomoc ľuďom a rodinám s poruchami príjmu potravy.Podrobnosti

  • Počet strán: 224
  • Formát: 170 × 220 mm
  • Väzba: brožovaná
  • Rok vydania: 2024
  • Jazyk: slovenský
  • EAN: 9788081643583