obálka: VZŤAHONÓMIA

VZŤAHONÓMIA (2012)

Autor: Szuchman Paula
Vydavateľstvo: Premedia
Bežná cena knihy: 12,95 €
Naša cena: 12,30 
  (zľava 5 %)

Vypredané


Informácie o knihe

Americké autorky použili ekonómiu, aby dali do poriadku vzťahy, manželstvo a to, kto bude doma umývať špinavé riady. Ich kniha, ktorá aplikuje ekonomické poučky na každodenný partnerský život, získala v Spojených štátoch cenu za najlepšiu publikáciu o partnerských vzťahoch.

Autorky v jednotlivých kapitolách predstavujú desať ekonomických pravidiel a ich nepochopenie ilustrujú na množstve konkrétnych dvojíc. Tie si zo spoločného života v horšom prípade spravili peklo, v lepšom sa zbytočne ukrátili o veľkú porciu telesného aj duševného porozumenia, ktoré nám dokážu dlhodobé vzťahy a manželstvo poskytnúť.

Ako ukazujú, rozum nemusí byť nepriateľom lásky, práve naopak, pri pochopení niekoľkých základných pravidiel dokáže udržiavať jej plameň. Samé boli pri písaní knihy a rozhovoroch so stovkami respondentov prekvapené, aká dokáže byť ekonómia užitočná aj mimo bežného rámca, ekonomické zákony a ich porušovanie sa zrazu vynárali odvšadiaľ.

Spojenie lásky a ekonómie môže vyznievať cynicky, ale výsledkom je pravý opak: veľmi ľudská a vtipná kniha, ktorá vás dokáže nielen rozptýliť, ale v mnohom aj pomôcť.

OBSAH: 1. Deľba práce, alebo prečo by ste mali umývať riad 2. Averzia voči strate, alebo prečo býva ráno múdrejšie večera 3. Ponuka a dopyt, alebo ako sa častejšie milovať 4. Morálny hazard, alebo príliš cenný vzťah, aby skrachoval 5. Stimuly, alebo ako donútiť robiť vášho partnera, čo chcete 6. Niečo za niečo, alebo umenie povzniesť sa 7. Informačná asymetria, alebo prečo by ste sa mali priznať 8. Prechodná voľba, alebo ako byť dobrým... keď na to vyjde čas 9. Bubliny, alebo ako sa mať dobre 10. Teória hier, alebo ako vám Chruščov a Kennedy zlepšia vzťahyPodrobnosti

  • Rok vydania: 2012
  • Jazyk: slovenský
  • EAN: 9788089594078