obálka: GORDAN PLÁŽOVÉ POVIEDKY

GORDAN PLÁŽOVÉ POVIEDKY (2013)

Autor: Novac Siniša
Vydavateľstvo: Premedia
Bežná cena knihy: 8,95 €
Naša cena: 8,50 
  (zľava 5 %)

Vypredané


Informácie o knihe

 „Turistický” poviedkový román Sinišu Novaca *Gordan*, s podtitulom *Plážové poviedky*, vznikol spojením jeho dvoch predchádzajúcich kníh s názvami *Plážové poviedky* a *Gordan sa vracia*.
 Tvoria ho krátke vtipné príbehy, ktoré sa odohrávajú na pláži jedného nemenovaného chorvátskeho turistického mestečka. Ich hlavným hrdinom je chorvátsky mladík Gordan, ktorý na pláži počas letnej sezóny predáva varenú kukuricu. Spolu s ním dotvára kolorit tejto pláže množstvo postáv a postavičiek. Okrem turistov sú to toaletár Željko, šišiar Dario, lehátkar Bojan, kapitán Zoran, majiteľka plážového bufetu Vesna a mnohí ďalší.
 Poviedky sú napísané v pôvodnom znení, čo znamená, že dialógy sú prevažne v chorvátčine, ale aj v iných európskych jazykoch.
 *Gordan*, s podtitulom *Plážové poviedky* je, ako už napovedá samotný názov, tou najvhodnejšou plážovou literatúrou. To znamená, že je určený na čítanie najmä pri teplotách nad 30° C. Čítať sa však, samozrejme, dá aj pri nižších teplotách. Počas zimného obdobia, napríklad, dokáže čitateľa hravo preniesť na slnkom zaliatu pláž a trochu ho zohriať.
 Napokon, to bolo aj autorovým cieľom: zohriať turistickú dušu čitateľa (v horúčavách naopak osviežiť), a zároveň ho pobaviť mnohými historkami z pláže (prićami iz plaže).


Podrobnosti

  • Počet strán: 184
  • Formát: 110 × 167 mm
  • Váha: 157 g
  • Rok vydania: 2013
  • Jazyk: slovenský
  • EAN: 9788081590139