obálka: Pochvala

Pochvala (2014)

Autor: Turuk Igor
Vydavateľstvo: VirtualCom
Bežná cena knihy: 12,12 €
Naša cena: 11,51 
  (zľava 5 %)

posielame do 24 hodín


Informácie o knihe

Kniha ponúka zaujímavý a netradičný pohľad na pochvaľovanie, odmeňovanie slovom a motiváciu, ktorá patrí k tým najúčinnejším. Pochvala patrí k fenoménom, na ktoré akoby sa dnes zabúdalo, pretože v súčasnej dobe čoraz častejšie prevažuje materiálne odmeňovanie. Pritom však zriedkavo dokáže dlhodobo motivovať, ako slovo. Správne zvolené slovo má silu, ktorú si málokedy uvedomujeme.

Kniha obsahuje témy ako: - Nedostatok pochvaly - Pretlak pochvaly a závislosť na nej - Zamieňanie pochvaly za materiálnu stránku - Motivácia a pochvala - Odmeňovanie – pozitívne a negatívne stránky - Ako si zaslúžiť pochvalu - Mimoriadne úsilie – priama cesta k pochvale - Časté chyby v prijímaní pochvaly – lichôtky nie sú pochvala - Aj myslenie dokáže ovplyvniť naše výkony a zamedziť pochvalu v našom živote - Komunikácia a pochvala - Kritika, ako správne poukázať na negatívne stránky, ale tiež ako správne motivovať a pochvaľovať

V súčasnom modernom a uponáhľanom svete čoraz viac zabúdame na pochvalu alebo, na druhej strane, sa ňou nechávame až príliš viesť. Mnohí ľudia nedokážu bez pochvaly - buď slovnej, alebo materiálnej - peniaze, rôzne darčeky, majetky, ani existovať. Sú lovcami výkonov a výsledkov, ale pri tom na ceste za svojím postupom „zabíjajú“ všetko prirodzené. Zabúdajú na slušnosť, na láskavé slovo a pochvala sa u nich spája len s jedným - mať úspech za každú cenu a predstihnúť všetkých naokolo.

Kniha sa však zameriava aj na pozitíva pochvaly, ale aj na nebezpečenstvo, drogu nazvanú pochvala, či na energetický nápoj s názvom pochvala, ktorý dokáže stimulovať človeka a priviesť ho z útlmu k výkonom a prebudeniu.

Uvedomovanie pochvaly je dôležité, a preto pochvala existuje. Bez nej by sme skončili kdesi na smetisku dejín.Podrobnosti

  • Počet strán: 144
  • Formát: 145 × 210 mm
  • Váha: 277 g
  • Väzba: brožovaná
  • ISBN: 978-80-970932-2-8
  • Rok vydania: 2014
  • Jazyk: slovenský
  • EAN: 9788097093228